XBMC Fanklub Polska

Nasz portal nie wspiera serwisów streamingowych (typu weeb.tv, ekino.tv itp).

Wszystkie posty związane z tym tematem będą usuwane, a postujący banowani... Dlaczego?

Bez odpowiedzi

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Zanim zadasz pytanie upewnij się że przeczytałeś: xbmc.org.pl/index.php/component/content/...nim-zaczniesz-z-xbmc
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne?

Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/09/29 17:50 #1936

• auroxik
  • auroxik
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:

• XBMC:
Od wczoraj (28.09.2012) pojawiły się problemy z odbiorem filmów i programów z Vod.tvp.pl oraz Telewizja Polska (kanały, Vod, seriale).
Proszę o sprawdzenie, czy moje wtyczki są aktualne:
Vod.tvp.pl - 0.2.4 by smuto
Telewizja Polska (kanały, Vod, seriale) - 0.0.4 by Plesken

Jeśli te wtyczki są aktualne, to proszę o informację, czy innym użytkownikom również pojawiły się problemy z oglądaniem materiałów z tych wtyczek.
Często przy wyborze filmu czy materiału pojawia się komunikat:
"Odtwarzanie zakończone błędem. Nie udało się odtworzyć jednego lub więcej plików. Przejrzyj plik dziennika (log)."

Proszę o pomoc i pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 2012/10/03 11:38 przez Maciey.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/10/18 07:31 #2134

• Czarna_88-88
  • Czarna_88-88
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:

• XBMC:
Za to nie ma aktualizacji na tvn player. Zawsze ściągam program Kobieta na krańcu świata, który pojawia się tuż po emisji w TV. Teraz od niedzieli czekam na 6 odcinek i nic. Ciągle jest tylko 5. Czy coś nie tak z wtyczką? Dlaczego tak się dzieje, że niektóre programy są wrzucane na bieżąco, a niektóre nagle przestają.

Odp: Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/10/22 13:12 #2149

• jatrn
  • jatrn
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski: 3

• XBMC:
Czarna_88-88 napisał:
Za to nie ma aktualizacji na tvn player. Zawsze ściągam program Kobieta na krańcu świata, który pojawia się tuż po emisji w TV. Teraz od niedzieli czekam na 6 odcinek i nic. Ciągle jest tylko 5. Czy coś nie tak z wtyczką? Dlaczego tak się dzieje, że niektóre programy są wrzucane na bieżąco, a niektóre nagle przestają.

To nie wina wytyczki, tylko tego co udostepniaja.

Nawet jesli cos jest na stronie TVNPlayera to nie znaczy ze pojawi sie w pluginie. Zawartsoc w pluginie jest wyswietlana na podstawie API a nie strony TVNPlayer.

Odp: Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/10/22 15:14 #2152

• Czarna_88-88
  • Czarna_88-88
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:

• XBMC:
A tak tłumacząc jak krowie na rowie? Bo np. Kobieta na końcu świata pojawiła się w niedzielę z odcinkiem 7, czyli są wszystkie odcinki oprócz jednego i jego pewnie nigdy nie będzie (patrząc na przykład innych programów). Co to jest to API? Od czego zależy czy dany odcinek się pojawi czy nie? Czy można to przewidzieć?

Odp: Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/10/22 15:47 #2153

• jatrn
  • jatrn
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski: 3

• XBMC:
TVNPlayer na swojej stronie uzywa Silverlight to wyswietlanie video. Jak juz wiesz z wczesniejszych postow, Silverlight nie jest obslugiwany przez XBMC.

TVNPlayer rowniez udostapenia API, dzieki ktoremu rozne urzadzenia (takie jak TV czy tablety) moga odtwarzac video bez potrzeby Silverlight.

Strona TVNPlayer i API to dwa niezalezne zrodla video. To, ze wsadza video na strone TVNPlayera, nie znaczy ze tez bedzie w API. Wyglada na to ze pokrywaja sie w prawie 100% :)

Wtyczka polishtv.live uzywa API a nie strony TVNPlayer do udostepniania video. Jesli nawet widzesz jakies video na stronie, nie znaczy ze bedzie ono we wtyczce (API).

Absolutnie nie mozemy przewidziec czy odcinek sie pojawi czy nie. Jestesmy zdani na to co ONI (tvn) wsadza.

pozdrawiam

Odp: Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/10/24 17:51 #2196

• Czarna_88-88
  • Czarna_88-88
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:

• XBMC:
Teraz wszystko rozumiem. Dziękuję za odpowiedzi. Ciekawe tylko czemu wsadzają 5 odcinków, po czym szóstego nie i siódmy znowu tak. Bez sensu. Posiadacze tabletów nie obejrzą tego odcinka. No ale nic nie poradzimy. Mam nadzieję, ze xbmc ulegnie kiedyś polepszeniu i będzie obsługiwał silverlight, wtedy i vod.onet byłby dostępny.

Odp: Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/10/25 21:34 #2228

• Plesken
  • Plesken
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski: 1

• XBMC:
XBMC nigdy nie będzie obsługiwało Silverlight, bo to nie o to chodzi. XBMC to jest player który korzysta z odpowiednich streamów. Jak wiadomo silverlight jest wymysłem microsoftu, czyli co za tym idzie ze względu na to że microsoft ma wszystkich w d... to nie stosuje się do standardóww.

Odp: Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/10/26 09:57 #2234

• Czarna_88-88
  • Czarna_88-88
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:

• XBMC:
Kiedyś pewnie ktoś wymyśli na to sposób, ale pewnie długo to potrwa.

Odp: Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/10/26 19:22 #2240

• przemek6085
  • przemek6085
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior

• XBMC:
Ja mam właśnie podobny problem. Wcześniej korzystałem jedynie z tvnplayer i ciut z ipli, teraz także z vod.tvp.pl (wczoraj wziąłem się za Czas honoru - obejrzałem pierwszy odcinek bez zarzutu). Dziś oglądałem drugi i w 18. minucie zaczęło tak ciąć, że nie da się już oglądać. Nie wiem czy to jakieś przeciążenie serwerów TVP, ale testowałem inne pozycje programowe i zdaje się, że dobrze działają. Korzystam z wtyczki kolegi @smuto, ale zainstalowałem teraz także tę od @pleskena no i akurat zakładka TVP VOD nie działa (błąd skryptu). A taki komunikat jak podaje autor wątku wyświetla mi się kiedy próbuję wznowić odcinek od danego momentu.
Swoją drogą kawał dobrej roboty panowie, trzymajcie tak dalej :)
Ostatnio zmieniany: 2012/10/26 19:24 przez przemek6085.

Odp: Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/10/27 16:54 #2244

• przemek6085
  • przemek6085
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior

• XBMC:
Czy ktoś może korzysta z tych wtyczek i mógłby potwierdzić opisywany przeze mnie problem? Chciałbym po prostu wykluczyć czy to coś nie ode mnie, chociaż nie wydaje mi się, bo np. włączam wtyczkę YT, uruchamiam w 720p i pasek buforowania gna do przodu, a tutaj włączam jakieś śmieszne "Na dobre i na złe" i niby działa, ale w ogóle nie widać bufora, a jak włączam ten "Czas honoru" to w ogóle tnie jak cholera, wcale się nie chce odtwarzać. Mógłby ktoś to sprawdzić?
Zauważyłem jeszcze, że chwilami działa dobrze. Tzn. zatnie, zostawię na jakiś czas, załaduje się bardzo niewiele, ale jak odpalam to rusza i chodzi z 10 może 15 minut po czym znowu to samo i jakiś czas nie chce działać, a w końcu uda się uruchomić i znowu kawałek sobie popatrzę.
Ostatnio zmieniany: 2012/10/27 17:24 przez przemek6085.

Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/11/09 15:25 #2422

• scyhe
  • scyhe
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:

• XBMC:
Ja używam wtyczek do VOD TVP z repo smuto. Od wczoraj zauważyłem problem z boforowaniem filmów. Np. serial Komisarz Alex odc. 22 po paru minutach odtwarzania dostaje czkawki po czym przestaje się buforować. Odcinek 21 nie startuje " nie udało się otworzyć ..."
Tak samo dzieje się na 2 platformach (Windows 7 + XBMC, XBMCbuntu) i 2 niezależnych łączach internetowych. Do wczoraj nie było problemów.

W logu :
15:17:21 T:1876 INFO: Caching image from: s.v3.tvp.pl/images/4/e/c/uid_4ecfb060fd7...._width_400_gs_0.jpg to special://masterprofile/Thumbnails/Video/e/ebf9c9c8.tbn with width 512 and height 512
15:17:21 T:1876 DEBUG: FileCurl::Open(0824F34C) s.v3.tvp.pl/images/4/e/c/uid_4ecfb060fd7...._width_400_gs_0.jpg
15:17:21 T:1876 WARNING: XFILE::CFileCurl::CReadState::FillBuffer: curl failed with code 22
15:17:21 T:1876 ERROR: CFileCurl::CReadState::Open, didn't get any data from stream.
...
DEBUG: CFileCurl::GetMimeType - sdtvod.v3.tvp.pl/snode13/195534d91675c78...21-hd-mm-xdcamHD.mp4 -> failed
15:17:29 T:660 DEBUG: CPlayerCoreFactory::GetPlayers(sdtvod.v3.tvp.pl/snode13/195534d91675c78...21-hd-mm-xdcamHD.mp4)
...

Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/11/09 18:16 #2424

• przemek6085
  • przemek6085
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior

• XBMC:
No mam dokładnie to samo, chodzi kilka, kilkanaście minut po czym niemal przestaje buforować, a po jakimś czasie znowu zaczyna działać przez podobny czas. Czasami też mam komunikat, że nie udało się otworzyć.
Tak swoją drogą to z czego to właściwie idzie? No, bo rozumiałbym, źe TVP udostępnia swoje API i w ten sposób się to przechwytuje. Ale z tego co widzę to odpalając prosto z VOD w silverlighcie serial Czas honoru wyświetla się z logiem TVP2. W XBMC loga brak i jakość też wydaje się lepsza.

Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/11/10 18:13 #2433

• kris1992
  • kris1992
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:

• XBMC:
Cześć wszystkim.

Potwierdzam problem z wtyczką TVP 0.2.4
A mianowicie mozna czasem pooglądać z 7-8 minut i nie tnie a czasami tak jak teraz próbowałem obejrze 3 minuty serialu i zaczyna obraz ciąć najpierw a pózniej chce buforowac ale nie może.
Bardzo prosił bym o poinformowanie autora wtyczki czy by nie wydał jakiejś aktualizacji.

Testowane na kompie, laptopie, iPadzie 3 gen, androidzie.

Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/11/10 18:23 #2434

• przemek6085
  • przemek6085
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior

• XBMC:
plus jest taki, że można z loga wyciągnąć adres filmu, właśnie ściągam i napiszę czy wszystko w porządku.
Dalej zastanawia mnie to, że na stronie vod.tvp.pl serial Czas honoru (nie wiem jak inne) wyświetlany jest w marnej jakości z wielkim logiem TVP2, a tutaj w XBMC (też prosto z serwera TVP) jakość bardzo dobra, loga brak :)
///ok ściągnąłem: cały czas szło prędkością łącza, można bez problemu oglądać w jakości z XBMC więc na tę chwilę to i tak lepsze rozwiązanie niż oficjalna strona.
Ostatnio zmieniany: 2012/11/10 18:37 przez przemek6085.

Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/11/10 23:11 #2442

• kris1992
  • kris1992
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:

• XBMC:
Jak wyciągnąć log? Bo barwie sie dopiero od 15 dziś xbmc i sobie konfiguruje :)
I jak pobierać w xbmc serial aby go otworzyć?

Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/11/11 09:55 #2451

• przemek6085
  • przemek6085
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior

• XBMC:
C:/users/nazwa użytkownika/appdata (folder ukryty)/roaming/xbmc/xbmc.log przeszukaj plik pod kątem formatu mp4 i masz już link do pliku :) ściągnąć musisz normalnie przez przeglądarkę
Za tę wiadomość podziękował(a): GhostInTheMachine

Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/11/12 14:38 #2472

Potwierdzam problem buffering i jednoczesnie dziekuje za informacje tymczasowego obejscia problemu. B)

Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/11/14 22:16 #2514

• kris1992
  • kris1992
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:

• XBMC:
naprawi smuto wtyczkę? :)

Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/11/14 22:47 #2516

• przemek6085
  • przemek6085
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior

• XBMC:
Wysłałem kilka dni temu PW do smuto w tej sprawie, ale zdaje się, że nie pojawiał się w ostatnim tygodniu na forum.

Vod.tvp.pl i Telewizja Polska czy aktualne? 2012/11/19 01:02 #2567

• kodishu
  • kodishu
  • NIEPOŁĄCZONY
  • Junior
    Junior
  • Oklaski:

• XBMC:
Czy jest sposób na oglądanie na TV, przy użyciu DLNA, materiałów z np. TVN Player czy TVP?
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciey, Regss, Zbychu, zet120
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!